„Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać”.
André Liége

Szkoła powstała z pasji do nauk przyrodniczych, przyrody i umiejętności nauczania. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają zdolności manualne, chęci do samorealizacji i chętnie podążają za swoimi marzeniami oraz tych, którzy jeszcze się wahają.:)

Nauczamy tak, aby nauka była przyjemnością, pasją, hobby a słuchacz/uczeń czuł się komfortowo i swobodnie. Dokładamy starań, aby był w pełni przygotowany do egzaminów, co udaje nam się z powodzeniem realizować.

W skład naszej szkoły wchodzi:

Szkoła dla dorosłych:

• Czeladnik Florysta
  • Mistrz Florystyki
  • Ogrodnik
  • Technik Administracji
  • Technik Usług Pocztowych i Finansowych
  • Technik Rachunkowości
  • Technik Archiwista

Szczecińska Szkoła Florystyczna posiada uprawnienia szkoły publicznej i pozytywna opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Wpisana pod nr WOś-S.4430.616.2013.

W Szczecińskiej Szkole Florystycznej oferujemy:

• Kursy kwalifikacyjne w zawodzie
  • Kursy florystyczne I i II stopnia
  • Egzaminy przed OKE po roku nauki w szkole (bez dodatkowych kosztów)
  • Egzaminy czeladnicze (przed Izbą Rzemieślniczą)
  • Egzaminy na mistrza florystyki (przed Izbą Rzemieśliniczą)
  • Praktyki zawodowe w swojej kwiaciarni
  • Materiał roślinny i nieroślinny na zajęcia

U nas zdobędziesz:

• Wiedzę merytoryczną, którą przekaże wykwalifikowana kadra
  • Wiedzę praktyczną - zajęcia prowadzone przez właściciela szkoły, właściciela dwóch kwiaciarni w Szczecinie, nauczyciela dyplomowanego - Mistrza Florystyki
  • Przygotowanie do egzaminów

Nasza szkoła jest płatna, co gwarantuje Państwu indywidualne podejscie, małe grupy, wysoki pozim nauczania, zapewniamy praktyki w naszych kwiaciarniach. U nas cena i jakość idzie w parze.