Kontakt

Szczecińska Szkoła Florystyczna dla Dorosłych

Nr konta: 08 1140 2004 0000 3002 4228 2260 - Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Nr konta: 89 1020 4795 0000 9202 0423 5370- Szkoła Policealna

ul. Mieszka I 61c; 71-011 Szczecin

NIP: 8522143636

REGON: 811990986

 

tel. dyrektora  602 330 424
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej

Nr konta: 97 1140 2004 0000 3102 7705 9959

Regon: 367101099

Sekretariat

ul. Mieszka I 61c; Szczecin (budynek Collegium Balticum)

tel.: 795 120 955

 - poniedziałek-piątek: 8:30-13:30

Dyrektor:

mgr inż. Mirella Okińczyc-Zuwalska


email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • Kursy florystyczne Szczecin o różnym poziomie zaawansowania

    Florystyka pozwala na tworzenie różnorodnych kompozycji kwiatowych. Wśród nich wymienić można bukiety, wiązanki, wieńce, stroiki, wianuszki, itp. Aby z powodzeniem kreować gustowne zestawienia z kwiatów i komponentów florystycznych trzeba posiadać nie tylko zdolności manualne, ale też wiedzę i wysokie poczucie estetyki. U nas poznacie różne techniki i style układania kwiatów. Zdobędziecie cenną wiedzę merytoryczną i praktyczną. Warto zainwestować w siebie.

    Kursy florystyczne w naszej szkole w Szczecinie organizujemy raz w miesiącu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bukieciarstwem wybierz kurs podstawowy, który jest pierwszym krokiem do poznania technik florystycznych. Kurs rozszerzony skierowany jest do osób, które podstawy mają opanowane i gotowe są na naukę tworzenia bardziej skomplikowanych kompozycji ślubnych i innych. Uczestnicy na zakończenie zdają egzamin i otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Zapraszamy!

  • Florystyka Szczecin nauka i tworzenie z pasją

    Kwiaty towarzyszą nam przy różnych okolicznościach, służą jako podarek i ozdoba. Stworzone z nich niebanalne kompozycje zachwycają zapachem, kolorami i formą. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty nauczył się kreować budzące podziw, oryginalne aranżacje z różnych gatunków kwiatów i roślin. Jeśli posiadasz zdolności manualne i chęć nauczenia się czegoś nowego, zapraszamy w nasze progi. Zachęcamy zarówno młodzież , jak i osoby dorosłe, ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno.

    W naszej ofercie szkoleniowej mamy także kursy o różnym poziomie zaawansowania, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Dodatkowo oferujemy kurs decoupage, techniki która łączy przyjemne z pożytecznym. Można ją wykorzystać do zdobienia zniszczonych przedmiotów, które zyskają nowy, atrakcyjny wygląd. Osoby wrażliwe na piękno będą mogły u nas zdobyć cenne umiejętności. Florystyka to piękna pasja, która pozwoli Ci spędzać czas, na tym co lubisz najbardziej.

  • Szkoła florystyki z dużą dawką zajęć praktycznych

    Aby stać się dobrym florystą trzeba kochać kwiaty i rośliny, być twórczym, mieć wyobraźnię przestrzenną, wyczucie estetyczne i chęci do nauki. W naszej szkole florystyki dowiesz się o technikach układania kompozycji, materiałach i narzędziach wykorzystywanych do tworzenia aranżacji roślinnych, nazwach kwiatów i sposobach ich pielęgnacji. Doświadczona kadra nauczycielska w przystępny sposób nauczy Cię, jak z kwiatów wyczarować prawdziwe dzieła sztuki.

    Jak to mówią praktyka czyni mistrza, więc duża wagę przykładamy także do zajęć praktycznych, które odbywają pracowniach i warsztatach szkolnych, a także w naszych kwiaciarniach. Wiedzę można nabyć podczas różnych form nauczania, m.in. w liceum florystycznym, szkole policealnej, kursach florystycznych i kursach decoupage'u. Zapraszamy wszystkich gotowych na nowe wyzwania. Nabyte umiejętności będziecie mogli wykorzystać w życiu zawodowym i prywatnym.

  • Liceum florystyczne jedyne takie w Szczecinie

    Liceum ogólnokształcące działające w Szczecińskiej Szkole Florystycznej kształci na wysokim poziomie. W ofercie nauczania jest 3-letnia klasa ogólna-florystyczna dla młodzieży. Naszym celem jest takie przekazywanie wiedzy, które zmotywuje uczniów do rozwijania swoich pasji. Zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli, którzy swoje obowiązki wykonują z prawdziwym zaangażowaniem. Dążymy do tego, by uczniowie byli dobrze przygotowani do dalszego kształcenia się na uczelniach wyższych.

    Zwykle tak jest, że swoją pasją chcemy się dzielić z innymi… Liceum florystyczne powstało z miłości do kwiatów i nauczania oraz z chęci pokazania młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o rozwój zainteresowań, które są ważną częścią naszego życia. W ramach zajęć prowadzony jest "Projekt Florystyczny", podczas którego uczniowie wykonują kompozycje kwiatowe, prezentowane później szerszej publiczności. Wybrane projekty będą wystawione w Urzędzie Miasta wraz z opisami.

  • Kursy florystyczne dla miłośników kwiatów

    Lubisz kwiaty? Jesteś kreatywny i masz zdolności manualne? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, to nasze kursy florystyczne są właśnie dla Ciebie. Układanie kompozycji kwiatowych można traktować jako oryginalne hobby i odskocznię od szarej rzeczywistości, ale może okazać się też pasjonującym sposobem na życie. Nasze kursy prowadzone są przez doświadczonych florystów, którzy przekażą uczestnikom dużą porcję praktycznej wiedzy i nauczą ich nowych umiejętności.

    Każdy, kto chce poznać tajniki zawodu florysty, może zapisać się na proponowane przez nas kursy florystczne. Zajęcia skierowane są zarówno do początkujących osób, jak i tych, które chcą udoskonalić swój warsztat. Nowicjusze poznają m.in. zasady i style kompozycyjne, techniki i narzędzia stosowane we florystyce. Nauczą się też tworzyć różnorodne kompozycje okolicznościowe, np. dekoracje na stoły czy bukiety. Uczestnicy kursów rozszerzonych poznają nowe techniki i aktualne trendy.

  • Szczecińska Szkoła Florystyczna dla osób w różnym wieku

    Jeśli Twoją pasją są kwiaty i chcesz nauczyć się układać z nich gustowne, estetyczne kompozycje skontaktuj się z naszą szkołą, gdzie przyjmujemy uczniów i kursantów. Na rozwijanie swoich zainteresowań nigdy nie jest za późno, dlatego zapraszamy osoby dorosłe do Szkoły Policealnej kształcącej w zawodzie florysty. Młodzież natomiast zachęcamy do zapisywania się do Liceum Ogólnokształcącego - Florystycznego oraz Technikum Architektury Krajobrazu.

    W Szczecińskiej Szkole Florystycznej w Szczecinie pracuje fachowa kadra nauczycielska, która dokłada starań, aby osoby uczęszczały na zajęcia z prawdziwą przyjemnością. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej i pozytywna opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Prowadzimy kursy maturalne, korepetycje, dzięki czemu możemy pochwalić się doskonałymi wynikami zdawalności na egzaminach. Trzymamy stały wysoki poziom nauczania, aby uczniowie wynieśli z zajęć jak najwięcej.

 

 Szczecińska Szkoła Florystyczna


Sekretariat   Szkoły
Telefon  +48 795 120 955
Email sekretariat@szczecinskaszkolaflorystyczna.pl
Adres ul. Mieszka 1 61c
71-011 Szczecin

Dyrekcja  Szkoły
Telefon  +48 602 330 424
Email dyrektor@szczecinskaszkolaflorystyczna.pl
Adres ul. Mieszka I 61c
71-011 Szczecin
szkoly mieszka I

Nasze uprawnienia

  1. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i pozytywna opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  2. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym OKE.

Rachunek bankowy

Szczecińska Szkoła Florystyczna

Konto mBank 08 1140 2004 0000 3002 4228 2260