• Home
 • Szkoła
 • Kurs zawodowy

Kurs kwalifikacyjny

Kursy kwalifikacyjne z egzaminem przed Izbą Rzemieślniczą  lub OKE nadają tytuł Florysty. Kurs zawiera 350h realizowany jest w 2 semestrach szkolnych. Minimalna liczba osób w grupie: 8, maksymalna: 20 osób. Realizujemy program MEN.

Zającia w weekendy lub w tygodniu ( do uzgodnienia w zależności od preferencji grupy).

 Trwa nabór na kurs kwalifikacyjny

Na kurs może zapisać się każdy kto ukończył 18 lat i ukończył min. szkołę podstawową. Kurs odbywa się w weekendy ( sobota, niedziela ) 2 razy w miesiącu.

W zakresie kursu zapewniamy:

   

 • wykwalifikowaną kadrę naszej Szkoły
 • realizację programu MEN
 • egzamin końcowy-państwowy- nadający zawód FLORYSTY
 • praktyki w naszych kwiaciarniach
 • materiał roślinny i nieroślinny

Cena kursu: 4200 zł

Roczny kurs zawodowy FLORYSTA kończący się egzaminem czeladniczym

Kurs dzienny od poniedziałku do piątku lub w weekendy co 2 tygodnie(po 8h dziennie) dziesięć zjazdów nauki,  11 zjazd egzamin

czyli 400h zajęć praktycznych i teoretycznych, które prowadzi dyrektor szkoły, mistrz florystyki, dyplomowany florysta, nauczyciel dyplomowany, właściciel kwiaciarni.

Zapewniamy materiały techniczne i roślinne, praktyki w swojej kwiaciarni, przygotowujemy do egzaminu czeladniczego i do pracy na samodzielnym stanowisku.

Grupy ok 10 osób.

 

 • Kursy florystyczne skierowane do osób kreatywnych

  Jakimi predyspozycje powinien mieć kandydat na dobrego florystę? Wskazane są umiejętności manualne, wyobraźnia przestrzenna, wyczucie estetyczne i duża dawka kreatywności. Reszty nauczysz się na naszych kursach florystycznych, które mają różne poziomy zaawansowania. Początkujący poznają m.in. zasady kompozycyjne, style, techniki oraz narzędzia wykorzystywane we florystyce, gatunki kwiatów, sposoby ich pielęgnacji i przygotowanie do wykonania kompozycji.

  Dla osób, które pierwsze kroki we florystyce mają już za sobą przygotowaliśmy kurs rozszerzony, który nakierunkowany jest na konkretne style. W czasie trwania szkolenia poznać można sposoby powstawania wiązanek ślubnych, np. spływających, angielskich czy biedermajerowskich oraz dowiedzieć się więcej o florystyce komunijnej. Każde szkolenie obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Ponadto organizujemy Kursy kwalifikacyjne nadające tytuł florysty.

 • Kursy florystyczne Szczecin dobre przygotowanie

  Kwiaty to jeden z najbardziej urokliwych tworów przyrody, dlatego człowiek lubi się nimi otaczać. Umiejętność kreowania z nich fantazyjnych i gustownych kompozycji, zawsze będzie w cenie. Wszak kwiaty towarzyszą nam przy różnych okolicznościach. Uzdolnieni i kreatywni floryści poszukiwani są nie tylko przez kwiaciarnie, ale także firmy dekoratorskie czy eventowe. Jest to praca artystyczna, dająca mnóstwo satysfakcji, umożliwiająca rozwijanie własnych pasji i obcowanie z ludźmi.

  Zapraszamy do udziału w organizowanych przez naszą szkołę kursach florystycznych w Szczecinie. Nasza oferta obejmuje kurs podstawowy, rozszerzony oraz dwustopniowy. W zależności od indywidualnych potrzeb, mogą Państwo wybrać najbardziej odpowiadający wariant szkolenia. Przebieg każdego z nich obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Kurs zakończony jest egzaminem i wydaniem dokumentu poświadczającego jego ukończenie. Zapraszamy bo dużą dawkę wiedzy przekazywanej w milej atmosferze.

 • Liceum florystyczne gwarancją dobrego przygotowania

  Jeśli ukończyłeś szkołę gimnazjalną i stoisz przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej zapraszamy do naszego liceum florystycznego. Duży nacisk kładziemy na jakość nauczania, oraz na przyjazną atmosferę panującą w naszej szkole. Zapraszamy miłośników przedmiotów ścisłych i przyrody, którzy chcą wynieść ze szkoły coś więcej niż tylko dobre wspomnienia. Naszym celem jest dobre przygotowanie młodzieży do zdania egzaminu maturalnego.

  Pragniemy dotrzeć do każdego z naszych uczniów, dlatego w każdej klasie jest maksymalnie 20 osób, co daje lepsze rezultaty edukacyjne. W razie potrzeby można zapisać się na kursy przygotowawcze oraz korepetycje z dowolnego przedmiotu. Dla uatrakcyjnienia zajęć, w każdej klasie przygotowywany jest Projekt Florystyczny, w ramach którego grupy złożone z dwóch lub trzech osób, wykonują kompozycje florystyczne. Zwieńczeniem jest zaprezentowanie prac szerszej publiczności.

 • Szkoła florystyki zajęcia lekcyjne, kursy i praktyki

  Wszystkie osoby zainteresowane branżą florystyczną zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Zadbaliśmy o to, aby osoby w różnym wieku znalazły coś dla siebie. Dorosłym proponujemy zapisanie się do Szkoły Policealnej lub udział w kursach florystycznych. Młodzieży natomiast polecamy Liceum Ogólnokształcące-florystyczne oraz Technikum Architektury Krajobrazu, gdzie uzyskać można bardzo cenną, rozległą wiedzę, a tym samym furtkę do dalszej edukacji.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizujemy także szkolenia maturalne, przygotowujące młodych ludzi do zdania egzaminu dojrzałości. Inną ciekawą propozycją są kursy decoupage'u, na których można nauczyć się ozdabiać przedmioty tzw. metodą serwetkową. Technika ta daje nadzwyczajne efekty i mnóstwo satysfakcji. Twórcze spędzanie czasu pozwoli oderwać się od codziennych trosk, stresów i problemów. Może stać się nowym hobby, a nawet sposobem na życie.

 • Szczecińska Szkoła florystyczna kompleksowa oferta

  Niezależnie od wieku, warto postawić na edukację, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz nauczenie się nowych umiejętności. Wszystkie te rzeczy możesz zrealizować w Szczecińskiej Szkole Florystycznej. Wśród naszych propozycji jest Szkoła Policealna dla Dorosłych kształcąca w zawodzie florysty oraz Wieczorowe Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych. Ponadto działa u nas Liceum Ogólnokształcące - Florystyczne oraz Technikum Architektury Krajobrazu dla młodzieży.

  Mgr inż. Mirella Okińczyc-Zuwalska, jest mistrzem florystyki i doskonale pełni funkcje zarówno Dyrektorki Szkoły jak i nauczyciela zawodu oraz przedmiotów ścisłych. Dużą wagę przywiązuje do poziomu nauczania, dlatego w skład kadry nauczycielskiej przyjmowane są osoby kompetentne, które efektywnie przekazują wiedzę swoim uczniom. Następstwem takiego profesjonalnego podejścia, jest doskonałe przygotowanie uczniów do późniejszych egzaminów i stuprocentowa zdawalność.

 • Florystyka Szczecin estetyczne kompozycje z kwiatów

  Floryści układają kompozycje z kwiatów, zarówno żywych, jak i sztucznych, które dodatkowo okraszają różnorodnymi elementami dekoracyjnymi. Spod ich rąk wychodzą czarowne bukiety, wianki czy stroiki, służące za prezent lub ozdobę okolicznościową. Aby aranżacje były trwałe i budziły podziw, konieczna jest znajomość wielu gatunków kwiatów oraz odpowiednich technik. W szkole policealnej w Szczecinie, na kierunku florystyka zdobędziesz wszystkie potrzebne informacje.

  Dodatkowym argumentem, przemawiającym za wyborem naszej szkoły jest duży nacisk na zajęcia praktyczne, które odbywają się w naszych pracowniach lub kwiaciarniach. Kompetentna kadra nauczycielska, przyjazna atmosfera i wysoki poziom nauczania to kolejne atuty. Jeśli pasjonujesz się kwiatami, posiadasz zmysł estetyczny i zdolności manualne, to znaczy że masz predyspozycje do zawodu florysty. Zapraszamy w nasze progi, tutaj nauczysz się wszystkiego co potrzebne.

 Szczecińska Szkoła Florystyczna


Sekretariat   Szkoły
Telefon  +48 795 120 955
Email sekretariat@szczecinskaszkolaflorystyczna.pl
Adres ul. Mieszka 1 61c
71-011 Szczecin

Dyrekcja  Szkoły
Telefon  +48 602 330 424
Email dyrektor@szczecinskaszkolaflorystyczna.pl
Adres ul. Mieszka I 61c
71-011 Szczecin
szkoly mieszka I

Nasze uprawnienia

 1. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i pozytywna opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
 2. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym OKE.

Rachunek bankowy

Szczecińska Szkoła Florystyczna

Konto mBank 08 1140 2004 0000 3002 4228 2260