• Home
 • O Szkole
 • Wyniki nauczania

Wyniki nauczania

Edukacja jest tym, co pozostaje wówczas, gdy to, co wyuczone, zostało zapomniane.
~ Burrhus F. Skinner

W naszej szkole efekty kształcenia i wyniki na egzaminach są najwyższe w zachodniopomorskim. Dzieje się tak za sprawą Dyrektor szkoły, która przywiązuje do tego wielką wagę. Możemy się pochwalić, iż w zeszłym roku nasze słuchaczki na egzaminach OKE zdały w 100%.

Egzaminy czeladnicze- zdawalność 100%.

Styl prowadzenia zajęć, zwiększona liczba godzin dydaktycznych o 50 oraz indywidualne podejście i małe grupy przekładają się na efekty. Uczymy tak, aby naprawdę nauczyć. W 15-letnim nauczaniu młodzieży w szkołach średnich (matura z matematyki) zdawalność zawsze wynosiła 100%. Mamy najlepsze efekty jako szkoła, dotyczy to zarówno egzaminów maturalnych (przez 11 lat w szkole średniej), jaki i egzaminach zawodowych.

Chcemy utrzymać ten poziom i dokładamy wielu starań, aby zajęcia były przystępne dla każdego i na tyle interesujące, aby Państwu chciało się uczyć :)

 • Florystyka Szczecin nauczanie przez działanie

  Kwiaty często są wyrazem naszych uczuć do drugiej osoby. Wręczamy je przy specjalnych okazjach, jak np. urodziny, jubileusz, czy Dzień Matki. Swoim wdziękiem potrafią sprawić wiele radości obdarowanej osobie. Florystyka to sztuka, która zawsze będzie w cenie. W naszej szkole możesz nauczyć się odpowiednio dobierać kwiaty i tworzyć z nich gustowne kompozycje. W naszej ofercie dydaktycznej jest  szkoła policealna oraz kursy o różnym stopniu zaawansowania.

  Jeśli kwiaty są Twoją pasją i wyróżniasz się kreatywnym myśleniem, wyobraźnią przestrzenną oraz wyczuciem smaku, to bez wątpienia sprawdzisz się w zawodzie florysty. Warto wiedzieć, że umiejętność kreowania oryginalnych kompozycji kwiatowych, może znaleźć swoje zastosowanie nie tylko w pracy w kwiaciarni, ale np. w firmie dekoratorskiej czy w życiu prywatnym. Florystyka jest dziedziną, która bardzo się rozwinęła na przestrzeni ostatnich lat. U nas nauczysz się przydatnych umiejętności

 • Kursy florystyczne Szczecin dla ludzi z pasją

  Florystyka to sztuka tworzenia bukietów i innych kompozycji z kwiatów, które łączy się z różnorodnymi elementami dekoracyjnymi. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie i trzeba znać odpowiednie techniki i wiedzieć jakich materiałów należy używać. Na kursach florystycznych organizowanych przez naszą szkołę, prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne. Osoby odbywające szkolenie, po zdaniu egzaminu otrzymują zaświadczenie potwierdzające udział w kursie.

  Warto skorzystać z naszej oferty, która dostosowana jest do zróżnicowanych potrzeb odbiorców. W zależności od tego, na jakim etapie jesteś, możesz wybrać poziom rozszerzony lub podstawowy. Kursy organizujemy raz w miesiącu, więc często nadarza się okazja, do tego by zrealizować swoje marzenia. Zawód florysty jest zazwyczaj także pasją, która sprawia nam radość i pozwala wyżyć się artystycznie. Czy jest coś lepszego niż praca, która daje tak wiele satysfakcji i zadowolenia?

 • Liceum florystyczne rozwija kreatywność

  W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest wybór odpowiedniej szkoły średniej, która ukierunkuje dalszą ścieżkę kształcenia młodego człowieka. Istotny jest zarówno kierunek, zgodny z zainteresowaniami i dalszymi możliwościami, jak również jakość nauczania. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę dyrektor szkoły mgr Mirella Okińczyc-Zuwalska, która stawia wysokie wymagania tak sobie, jak i uczniom. Odpowiedzią jest ciekawa forma zajęć, która sprawia, że przekazywana wiedza jest bardziej przystępna.

  Uczymy w taki sposób, aby nauka nie była nudną koniecznością, a stawała się pasją i motywowała do działania. Sposobem na to jest choćby "Projekt Florystyczny", który ma na celu pobudzić kreatywność i pasję twórczą u uczniów. Ponadto zależy nam na tym, aby każdy z wychowanków był maksymalnie przygotowany do czekających go egzaminów. Rozwiązaniem  są korepetycje prowadzone z wszystkich przedmiotów. Formę zajęć pozalekcyjnych można wybrać stosowanie do wlasnych potrzeb.

 • Kursy florystyczne skierowane do miłośników kwiatów

  Kwiaty są wszechobecne. Nie tylko w postaci bukietów czy kwiecia rosnącego na klombach. Są także częstym motywem zdobniczych na ubraniach, przedmiotach codziennego użytku, czy też uwieczniane na obrazach. Nic dziwnego, gdyż są niezwykle urokliwe i piękne. Floryści mają przyjemność obcować z nimi na co dzień i kreować z nich fantazyjne kompozycje, które cieszą oczy i są ozdobą otoczenia. Jeśli i Ty chcesz mieć w tym swój udział, zgłoś się do naszej szkoły, gdzie organizujemy kursy florystyczne.

  Jeśli nie odbywałeś wcześniej żadnych szkoleń i jesteś początkujący w tej dziedzinie, mamy dla Ciebie kurs podstawowy. Jednak nie oznacza to, że zdobędziesz tylko wstępne wiadomości. To 42 godziny spotkań, podczas których zaznajomisz się z teorią i weźmiesz udział w zajęciach praktycznych. Osoby, które posiadają już pewne doświadczenie, zachęcamy do udziału w kursie rozszerzonym, gdzie uzupełnią swoją wiedzę i udoskonalą umiejętności. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 • Szkoła florystyki - szeroka oferta edukacyjna

  Jeśli stoisz przed wyborem szkoły i zależy Ci na wysokim poziomie nauczania, a na dodatek jesteś pasjonatem kwiatów, możemy polecić Ci naszą szkołę florystyki mieszczącą się w Szczecinie. Działa tutaj Technikum Architektury Krajobrazu i Liceum Ogólnokształcące z klasą ogólno-florytyczną. Ponadto posiadamy ofertę edukacyjną dla dorosłych, którzy mogą uczęszczać do szkoły policealnej (zawód: florysta) lub liceum ogólnokształcącego. Krótko mówiąc: dla każdego coś miłego :)

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, prowadzimy w naszej szkole korepetycje, które realizowane są jako zajęcia w małych grupach lub indywidualnie. Dodatkowo organizujemy kursy maturalne, kursy kwalifikacyjne, florystyczne i decoupage'u. Zapewniamy także słuchaczom praktyki, które odbywają się w naszych kwiaciarniach i pracowniach szkolnych. Kompetentne podejście kadry nauczycielskiej i życzliwa atmosfera sprawiają, że uczestnicy zajęć czują się u nas komfortowo.

 • Szczecińska Szkoła Florystyczna dba o wysoki poziom nauczania

  Pasja może doprowadzić do powstania wielkich rzeczy. Mgr inż. Mirella Okińczyc-Zuwalska z zamiłowania do kwiatów i nauczania, powołała do życia Szczecińską Szkołę Florystyczną. Uczęszcza do niej młodzież (liceum, technikum) i osoby dorosłe (liceum, szkoła policealna). Uzupełnieniem oferty są liczne kursy i szkolenia. Dyrektor i cała kadra nauczycielska dokładają starań, aby poziom nauczania był wysoki. Starania nie idą na marne, gdyż zdawalność na egzaminach jest stuprocentowa.

  W przypadku florystyki, ogromne znaczenie mają działania praktyczne, dlatego duży nacisk kładziony jest na zajęcia, podczas których uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności. Warsztaty odbywają się w pracowniach szkolnych i kwiaciarniach. Wiedza teoretyczna przekazywana jest w taki sposób, aby wzbudzić zainteresowanie słuchaczy, co przekłada się na lepszą efektywność. Przywiązujemy dużą wagę, do tego by każdy był dobrze przygotowany do czekających go egzaminów.

 Szczecińska Szkoła Florystyczna


Sekretariat   Szkoły
Telefon  +48 795 120 955
Email sekretariat@szczecinskaszkolaflorystyczna.pl
Adres ul. Mieszka 1 61c
71-011 Szczecin

Dyrekcja  Szkoły
Telefon  +48 602 330 424
Email dyrektor@szczecinskaszkolaflorystyczna.pl
Adres ul. Mieszka I 61c
71-011 Szczecin
szkoly mieszka I

Nasze uprawnienia

 1. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i pozytywna opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
 2. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym OKE.

Rachunek bankowy

Szczecińska Szkoła Florystyczna

Konto mBank 08 1140 2004 0000 3002 4228 2260